• Wpisów: 426
  • Średnio co: 2 dni
  • Ostatni wpis: 25 dni temu, 14:11
  • Licznik odwiedzin: 53 989 / 1110 dni
 
lalalady
 
No hej.
Jako że wróciłam do pisania postów postanowiłam wprowadzić jakąś nowość, nową serię. Najbardziej lubię temat szkoły i w sumie z nim ma najwięcej wspólnego więc nowa seria nosi nazwę ,,Szkolne Porady'' (oryginalnie, wiem :D)
Więc dzisiejszy temat to moje sposoby na chamskie zaczepki w szkole z którymi na pewno większość z was już się spotkała, spotka, a może nawet te zaczepki można już opisać mianem nękania.
Co ja robię w takich sytuacjach?
tumblr_pf7o6gcCvx1wbqxu2o2_1280.jpg

Powiem wam szczerze, że najczęściej po prostu ignoruję. Po co mam wdawać się w dyskusję z jakimś wariatem skoro i tak z nim nie wygram? :D A tak zupełnie poważnie, jeśli ktoś zauważy że nie ruszają cię jego głupie teksty to po prostu odpuści, bo po co ma denerwować kogoś kto to ignoruje?
Kiedy mam lepszy dzień potrafię czasem zgasić kogoś jakimś inteligentnym tekstem z którego śmieje się potem cała klasa. Musisz jednak pamiętać, że każda taka wymiana chamskich tekstów jest jak wojna, ten kto ją wygrywa wygrywa swego rodzaju popularność w klasie więc no... a poza tym takie głupie dyskusje to tylko marnowanie czasu, po co schodzić do na tak niski poziom? :D
Pokaż komuś że potrafisz. Ktoś mówi ci, że jesteś głupi? Poświęć jeden wieczór i dostań piątkę ze sprawdzianu. Wtedy na tekst 'jesteś głupi' możesz odpowiedzieć 'dostałem piątkę ze sprawdzianu, a ty?'. Mogę ci zapewnić, że około siedemdziesiąt procent twoich dręczycieli nie są zbyt mądrymi ludźmi i na pewno nie uczą się wyśmienicie. Bo kto mądry marnuje czas na dokuczanie innym?
W ekstremalnych przypadkach idź do nauczycieli, rodziców, kogokolwiek dorosłego kto jest w stanie ci pomóc. Nie musisz się bać, ani tym bardziej wstydzić. Wstydzić powinni się ci, którzy ci dokuczają. Takie osoby nie reprezentują sobą nic poza brakiem kultury i nieodpowiednim wychowaniem.
tumblr_nmp8jrVwFs1tfmyheo7_500.gif

To już wszystkie moje porady na temat radzenia sobie z wrednymi osobami. Mam nadzieję, że nie przydadzą wam się i nikt wam nie dokucza, ale jeśli już coś takiego ma miejsce życzę wam, alby moje rady wam pomogły.
Buuzi :*

  •  
  • Pozostało 1000 znaków