• Wpisów: 426
  • Średnio co: 2 dni
  • Ostatni wpis: 63 dni temu, 14:11
  • Licznik odwiedzin: 54 169 / 1147 dni
 
lalalady
 
Witaam
Mamy wakacje. Każda z nas (jeśli chodzi o dziewczyny) pragnie założyć piękny strój kąpielowy i wyruszyć na plażę. Niestety, czasem się wstydzimy. Chcemy zagadać do jakiejś nieznajomej osoby i zdobyć nowego znajomego, jednak wstydzimy się do niej podejść. Dam wam dziś kilka rad jak przezwyciężyć swoją nieśmiałość i wstyd :)
large (3).jpg

Przede wszystkim powiedz sobie ,,Jestem piękna''. To nie takie proste, ale wszystko da się zrobić. Przyjmuj wszystkie komplementy z uśmiechem na twarzy i bierz do serca tylko konstruktywną krytykę, która pomoże ci zmienić to, co jest złe, a nie powiększy twoje kompleksy. Wyobraźmy sobie, że nasz kompleks to kartka papieru. Na początku jest duży i zajmuje dużo miejsca. Ale jeśli zaczniemy go ,,zgniatać'' tak jak kartkę papieru po czasie zostanie z niego tylko taka mała kulka którą możemy bez problemu wyrzucić. Dokładnie to rób ze swoimi kompleksami. Zmniejszaj je, by w końcu zupełnie się ich pozbyć. Patrz w lustro i uśmiechaj się sam do siebie. Co najwyżej inni wezmą cię za dziwaka :D A tak całkiem serio, nie doszukuj się niedoskonałości, zauważ w końcu swoje piękno, bo to ono liczy się najbardziej, prawda?
large (4).jpg

A teraz może małe ćwiczenie praktyczne. Weź kartkę i zapisz wszystkie swoje zalety, dobre cechy, wszystko to za co siebie kochasz i... powieś to sobie w najbardziej widocznym miejscu. Albo schowaj do portfela. Albo zrób zdjęcie swojej listy i ustaw je na tapetę w telefonie. Wtedy ciągle będziesz widział jak wiele masz zalet i jakim cudownym człowiekiem jesteś. A teraz zrób listę swoich kompleksów. I ją wyrzuć. Spal. Podepcz. Niech ta lista zniknie szybciej niż się pojawiła. I po prostu o niej zapomnijmy. Skupmy się na pozytywach. Jesteś piękną dziewczyną lub pięknym chłopakiem. Zauważ to w końcu ♥
Możesz też o swoich kompleksach porozmawiać z najbliższą ci osobą. Przyjacielem/przyjaciółką, chłopakiem/dziewczyną, rodzicami. Naprawdę, kiedy opowiesz komuś co cię gryzie od razu jest ci lepiej. Ja tak zrobiłam i mogę wam powiedzieć, że to sprawdzony i w 100% działający sposób.
large (5).jpg

I ostatnia rada: myśl pozytywnie. Każdy z nas ma jakieś kompleksy, więc chyba nie musimy się nimi przejmować? Jesteśmy tylko ludźmi, przejmujmy się tylko opinią osoób, które chcą dla nas dobrze, a nie tymi wszystkimi osobami które tylko czekają na okazje by zrobić nam na złość. Wakacje są od tego by się bawić, nie smucić, więc w tym momencie proszę się uśmiechnąć, bo uśmiech to najlepsza ozdoba :D
Więc to chyba byłoby na tyle.
Buziiiii :* :*

  •  
  • Pozostało 1000 znaków
Wyświetlanie: od najstarszego | od najnowszego