• Wpisów: 426
  • Średnio co: 2 dni
  • Ostatni wpis: 25 dni temu, 14:11
  • Licznik odwiedzin: 53 989 / 1110 dni
 
lalalady
 
Hej
Robiłam o tym wpis już kilka razy, ale sądzę, że co roku warto to powtórzyć, bo mogę mieć jeszcze coś do dodania i jakieś nowe argumenty mogą się pojawić.
A więc tak, czy warto uczyć się w wakacje?
Oczywiście. Nie mówię tutaj o siedzeniu w książkach przez cały dzień i zakuwanie tony materiału. Jeśli się nudzisz, weź do ręki książkę. Ale nie z jakiegoś nudnego przedmiotu. Weź książkę od przedmiotu, który lubisz, albo który cie ciekawi. W moim przypadku całe wakacje spędzę z książką od biologi i chemii (pozdrawiam wszystkie bio-chemiczne umysły :*)
large (55).jpg

Tak jak już wspomniałam, nie mówię żeby uczyć się całymi dniami, ale w wolnej chwili. Na podwórku pada deszcz, nie możesz wyjść z domu i ogólnie ci się nudzi? Zajrzyj do książki chociaż na chwilę. W ten sposób zabijesz nudę i jakoś zajmiesz swój czas. Możesz też sprawdzić jakie lektury będziesz miał w następnej klasie i przeczytać te, które wydają ci się ciekawe już w wakacje. Potem w roku szkolnym będziesz miał luuz i więcej czasu, bo już w wakacje, w czasie nudnych chwil przeczytasz lekturę.
Ale czasem ciężko jest zmusić się do nauki. I szczerze: osobom, które nie chcą się uczyć w wakacje nie polecam tego robić, bo to chyba będzie tylko psucie humoru. Rób to, co sprawia ci przyjemność. Nauka nie sprawia co przyjemności a wręcz cię męczy? Spróbuj się do niej przekonać, ale nie psuj sobie humoru (chyba że w roku szkolnym, wtedy trzeba się uczyć króliczki moje kochane i nic z tym nie zrobimy :/)
large (56).jpg

Możesz też rzucić sobie wyzwanie, na przykład ,,W dwa miesiące nauczę się się stu nowych słówek z danego języka''. Wtedy będziesz zmotywowany, bo przecież rzuciłeś sobie wyzwanie. A najlepiej wyznacz sobie jakąś nagrodę. Przyjemne z pożytecznym, nieprawdaż?
Tak więc podsumowując: dużo czytajcie, bawcie się dobrze w wakacje i nie bójcie się poszerzać swoją wiedzę, bo jak powiedział Horacy żyjący w I wieku p.n.e. ,,Odważ się być mądrym''. To nie boli, wiem coś o tym :D
Dam wam jeszcze motywujący cytat:
,,Możesz zobaczyć to, czego inni nie widzą, wystarczy, że uniesiesz wzrok ponad horyzont''
-Małpa

Miłych wakacji, kociaki ♥
Buuuuzi :* :*

  •  
  • Pozostało 1000 znaków